SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

Teknoloji

e randevu
Spinal Dekompresyon Sistemi

Bel ve boyun fıtığı hastalarında kullanılmakta olan, ICSC 2.0 cihazı ameliyat olması önerilen ya da ameliyat olup iyileşme göstermemiş hastalarda, başarı oranı %93’e kadar yükselen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir.
Dekompresyon sisteminin arka planında yer alan bilimsel çalışmalar tam olarak uzay programları ile başladı. NASA uzay araştırmalarında, yerçekimsiz ortamlarda astronotların omurgalarına uygulanan basıncın düştüğü, disk aralıklarının genişlediği ve bel ağrılarının azaldığı tespit edilmiştir. ICSC 2.0 bu deneyim ışığında bel ve boyun fıtığı ağrısı çeken bir çok hastanın ameliyata gerek duymadan tedavi edilebilmesi için geliştirildi.
ICSC 2.0 gerçek spinal dekompresyon cihazı boyun fıtığı ve dejeneratif disk hastalığının tedavisinde; CE kalite belgelerine sahiptir ve FDA tarafından onaylanmış bir sistemdir. Cihaz Amerika başta olmak üzere dünyada 12 farklı ülkede kullanılmaktadır.

Tıbbi Bölümlerimiz

Değerli ziyaretçimiz gizliliğiniz bizim için önemlidir. Fizyotem Tıp Merkezi olarak sizlere hizmet verirken yasal düzenlemeler kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma metni ve kişisel veri işleme politikamızı buradan inceleyebilirsiniz.